parallax background

Seaside Garden Apartments & Wellness
Finansowanie

Zainwestuj w apartamenty i odzyskaj 23% VAT


Nabywcy apartamentów, będący osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej, mogą uzyskać zwrot podatku VAT związanego z ich zakupem. Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby odzyskać podatek VAT jest zadeklarowanie organom podatkowym, że kupowany lokal nabywany jest w celu wykonywania czynności opodatkowanych tym podatkiem, co praktycznie można zrealizować w dwojaki sposób:

1. W przypadku zawarcia umowy z agencją wynajmu apartamentów (Operatorem) wystarczy jedynie zarejestrować się jako podatnik VAT z tytułu osiągania w przyszłości przychodów z wynajmu lokalu. Niektóre urzędy skarbowe wymagają przedłożenia przedwstępnej umowy najmu. Agencje wynajmu apartamentów z którymi zawierane są umowy najmu w większości przypadków deklarują możliwość zawarcia umowy przedwstępnej na etapie przedwstępnej umowy zakupu lokalu.

2. W przypadku zamierzonego wynajmu lokalu we własnym zakresie należałoby zarejestrować działalność gospodarczą (lub poszerzyć jej zakres, jeżeli nabywca ma już zarejestrowaną działalność) w zakresie usług turystycznych (wynajem krótkotrwały) wraz z rezygnacją ze zwolnienia z podatku VAT.

Zwrot podatku VAT następuje w terminie 180 dni od daty złożenia deklaracji VAT. Kwota podatku do zwrotu wynikać będzie z faktur VAT wystawianych przez dewelopera za wpłacone przez nabywcę zaliczki. Na życzenie Klienta przekazujemy kontakt do doradcy podatkowego który obsługuje całą procedurę zwrotu VAT.

Wybierzemy dla Ciebie najlepszą na rynku ofertę kredytu!


Posiadanie własnego domu, mieszkania czy apartamentu to wielka przyjemność. Decyzje o zakupie nieruchomości należą do najważniejszych w Twoim życiu. To są trudne decyzje, wymagające głębokiego rozważenia. Podobnie jest z wyborem finansowania, szczególnie wtedy, gdy nie masz wystarczających środków i musisz wspierać się kredytem bankowym.

Podejmując decyzję o wyborze kredytu hipotecznego, chciałbyś mieć pewność, że Twój kredyt jest optymalny. Pomożemy Tobie poprzez:


  • wybór najlepszej oferty spośród kilkunastu banków;
  • wstępne wyliczenie zdolności kredytowej;
  • kompletowanie dokumentacji do wniosków kredytowych,;
  • złożenie wniosków kredytowych w jednym, dwóch lub trzech bankach;
  • współpraca z bankami podczas procesowania wniosków;
  • pomoc na etapie finalizacji umowy kredytowej (bank, notariusz, sąd, ubezpieczyciel).

Biuro sprzedaży

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Przedstawimy szczegóły oferty i wybierzemy najlepszy apartament.

error: